Blog

Velikonoční jarmark v Úštěku

22. dubna 2019

Dnes report z lidově-pohanské části Velikonoc. Nejprve páteční jarmark v Úštěku – na náměstí s jeho zakladatelem a pořadatelem Libor Uhlík a také hercem Miroslavem Kněbortem, hvězdou Valdštejnských slavností.

V sobotu pak jarmark v Hlinné – na fotce s bájným Štředohořem (víme, o koho se jedná, ale neprozrazujeme…). V Hlinné je to menší akce, ale jak na francouzském venkově, postavená čistě na místních produktech. Vrcholem je stánek Pršutérie Chovaneček. S novou sušárnou uzenin to fakt dotáhli na francouzskou kvalitu! Vynikající…

Dnes pak samozřejmě koledníci u nás na vesnici. Tady je to se mnou složitější. Moje napůl německá babička kdysi mému českému dědečkovi rezolutně pomlázku zakázala. Od té doby k nám chodil zajíček a já v pondělí s pomlázkou nechodím. Ale koledníky samozřejmě vítáme, jak dokazuje foto. A všechny mohu ujistit, že jako konzervativec v politice i v EP budu rozhodně bránit české tradice proti všem nápadům je ve jménu pokroku a nediskriminace oklešťovat nebo dokonce zakazovat!


nejnovější příspěvky blogu