Z médií

ODS blíž k vám: Europoslanci navštívili Moravskoslezský kraj

31. října 2023, www.ods.cz / tisková zpráva

Europoslanci Veronika Vrecionová a Alexandr Vondra a poradce premiéra Petra Fialy Ondřej Krutílek navázali na výjezdy předních představitelů do obcí a měst napříč Českou republikou. Vedle podnikatelů, živnostníků nebo starostů se na závěr dne setkali i s místními občany na veřejných debatách. Třídenní tour v úterý zahájili v Moravskoslezském kraji.

„Často slýcháme, že Ostrava má tak trochu mindrák z úniku mladých mozků do Prahy. Pro mě je ale důkazem, že ty nejlepší mozky buď zůstanou, nebo sem dokonce přijedou, protože tady je šance, že tady po sobě něco hodnotného mohou zanechat. Důkazem toho je nově otevřená Pedagogická fakulta Ostravské univerzity, konkrétně špičkové zařízení propojující sport s vědou (Centrum diagnostiky lidského pohybu – ano, to není zrovna mně blízká oblast, ale přesto jsem si to užil), které nemá v republice obdoby. Samozřejmostí je spousta skvělých setkání. Díky, Ostravaci ?,řekl europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra k setkání se studenty na Ostravské univerzitě.

„Velmi mile mě překvapilo, že zde na Moravskoslezsku vznikají malé zemědělské firmy, které dokážou bez jakýchkoliv dotací prodávat i vyrábět a navíc jsou schopny spolupracovat s ostatními regiony. Opět jsem zaznamenala prosby, že zemědělci, ale třeba i startupisti z Moravskoslezského inovačního centra chtějí, aby jim stát neházel klacky pod nohy, nechal je v klidu žít, a pomohl jim alespoň s vybudováním dobré infrastruktury. A s tím jim musíme pomáhat my, kteří to máme šanci ovlivnit. I třeba na půdě Evropského parlamentu,“ řekla k výjezdu do Moravskoslezského kraje předsedkyně europoslaneckého klubu ODS Veronika Vrecionová.

štítky: # # # # # # # # # #