Z médií

Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová a Ondřej Krutílek si v Plzni připomněli výročí konce 2. světové války, v kraji se setkali také s místními zemědělci a průmyslníky

7. května 2024, www.ods.cz / tisková zpráva

​​​​​​​Pokračujeme v kontaktní kampani po celé republice! Další zastávkou Alexandra Vondry, Veroniky Vrecionové a Ondřeje Krutílka byl Plzeňský kraj. Připomněli si zde 79. výročí konce druhé světové války, v kraji se setkali také se zástupci místního zemědělství a průmyslu. Celý výjezd zakončili na pietním aktu Díky, Ameriko!, kde uctili památku všech, kteří se podíleli na osvobození města Plzně v roce 1945.

„Slavnosti svobody v Plzni jsou událostí s mimořádnou atmosférou. Spolu se stovkami lidí jsme sledovali Konvoj svobody, který čítal na 300 kusů americké vojenské techniky. Z Plzně jsme zamířili do Klatov a Domažlic, kde jsme položili květiny u pomníku osvobození americkou armádou a v historickém průvodu jsme se vydali k pamětní desce Matta Konopa. Dělá mi ohromnou radost, že spolky vojensko-historické techniky tuto tradici udržují a přibližují mladším generacím jak naše dějiny, tak statečné příběhy tehdejších hrdinů,“ řekl Alexandr Vondra.

„Během návštěvy Plzeňského kraje jsme navštívili také farmu Hyršov. Jejich přístup k zemědělství mě upřímně potěšil – podnikají zde skoro bez dotací a je znát, že ve všech svých aktivitách přemýšlí o několik kroků napřed. Díky tomu jsou v případě potřeby rychle schopni svou výrobu diverzifikovat. Vedle zemědělské činnosti ale také dbají o krajinu a kvalitu půdy. Například vybudovali rybníky, které zvelebují krajinu, ale především pomáhají zadržovat vodu, což je pro naši přírodu zásadní,“ uvedla Veronika Vrecionová.

„Plzeňský kraj dostál své pověsti centra českého strojírenství – a rozhodně tady neusínají na vavřínech! Právě ve strojírenství, ale i v řadě dalších oblastí, se kraj posouvá velmi rychle kupředu. Integrace inovativních IT technologií a umělé inteligence svědčí o tom, že kraj aktivně reaguje na nové výzvy a neustále se vyvíjí. Tohle je právě ten směr, který bychom měli následovat,“ uzavřel Ondřej Krutílek.

štítky: # # # # # # # #