Z médií

Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová a Ondřej Krutílek navštívili Olomoucký kraj. Navštívili zde místní průmyslníky, zemědělce i zástupce za sektor inovací

15. května 2024, www.ods.cz / tisková zpráva

Europoslanci Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová a Ondřej Krutílek v úterý 14. května navštívili Olomoucký kraj. Alexandr Vondra se zde setkal s představiteli místního průmyslu se zaměřením na zbrojařství, Veronika Vrecionová navštívila několik místních farem, Ondřej Krutílek se zaměřil na podnikatelský sektor a inovace.

„Během cesty do Olomouckého kraje jsem navštívil také zbrojovky – STV Group v Poličce a Excalibur Army ve Šternberku. Obě firmy vyvíjejí a vyrábějí široký sortiment vojenských výrobků, od munice až po obrněná vozidla. Jejich výrobky mimo jiné pomáhají Ukrajině v obraně před ruskou agresí. Mám radost, že český obranný průmysl úspěšně navazuje na dávnou tradici a za deset let se posunul výrazně vpřed,“ řekl Alexandr Vondra.

„Během výjezdu jsem se setkala s místními členy Asociace soukromého zemědělství a jejich krajským šéfem Romanem Koutkem. Povídali jsme si o zemědělství v kraji a o tom, jakým výzvám místní farmáři čelí. Navštívila jsem také farmu rodiny Benýškových, kteří nám ukázali, jak dlouhodobě zadržovat vodu v krajině a jaké lesy potřebujeme, abychom byli připraveni na klimatickou změnu. V neposlední řadě bych ráda zmínila návštěvu farmy Jaromíra Konečného v Loučanech. Kromě pěstování ječmene, pšenice, kukuřice, ovsa a dalších plodin se zaměřují také na chov sportovních koní a aktivit s ním spojených. Nečekala jsem, že se během návštěvy budu moct na koni i projet!“ uvedla Veronika Vrecionová.

„Během úterního výjezdu jsem měl možnost setkat se s lidmi z Inovačního centra Olomouckého kraje. Povídali jsme si zejména o telemedicíně a digitálních řešeních ve zdravotní a dlouhodobé péči. Toto téma, známé také pod termínem eHealth, je mi velmi blízké, jelikož se mu v Evropském parlamentu aktivně věnuji už několik let. Diskutovali jsme nejen o plánech centra do budoucna, ale i možnostech, jak by jim mohla Evropská unie pomoci ukázat cestu vpřed v rozvíjení inovací. Upřímně oceňuji, jak skvělou práci centrum v této oblasti odvádí,“ uzavřel Ondřej Krutílek.

štítky: # # # # # # # # # #