Z médií

Projev lídra eurokandidátky Alexandra Vondry na zahájení horké fáze kampaně koalice SPOLU před evropskými volbami

20. května 2024, www.ods.cz / projev

Projev lídra eurokandidátky Alexandra Vondry na zahájení horké fáze kampaně koalice SPOLU před evropskými volbami.

Vážení přátelé,

z Evropského parlamentu jsem zvyklý mluvit rychle a krátce.

To není narážka na skvělý projev našeho předsedy, ale zavedená tradice v Evropském parlamentu.

Jako lídr koalice SPOLU jsem ale od režisérů dnešního mítinku dostal výjimku. Na rozdíl od kolegů nebudu mluvit jen minutu, ale o trochu víc.

Mám pro vás dvě zásadní zprávy:

Zpráva číslo jedna:

SPOLU má skvělý tým. Jsem hrdý, že jsem jeho lídrem. Ukazuje to i probíhající kampaň, kterou dnes a denně vedeme po celé zemi. Jezdíme, mluvíme s lidmi, vysvětlujeme. Všichni za jednoho, jeden za všechny.

Nemusíme mít na vše stejné názory. Ale za nejpodstatnější považuji, že všech 28 žen a mužů na naší kandidátce má naši republiku v srdci. Věříme ve svobodu, věříme v demokracii, věříme v kapitalismus a věříme, že Česká republika má být jasně ukotvena na Západě.

Zpráva číslo dvě:

SPOLU je na dostřel hnutí ANO. Naši konkurenti to moc dobře vědí a chci, abyste to věděli i vy zde v sále, i lidé, kteří nás sledují v televizi.

Abych použil hokejovou hantýrku, hrajeme v útočném pásmu, tlačíme, brankář soupeře leží na zádech. K vítězství stačí jen doklepnout puk do branky. Věřím, že dnes spustíme závěrečnou koncovku. Že puk do branky dotlačíme a hnutí ANO v závěrečné power-play „přejedeme“. Máme to ve svých rukou, pojďme do toho!

Na závěr mi dovolte, že budu trochu osobní.

V politice jsem s různými přestávkami plus minus čtyřicet let.

Troufám si tvrdit, že když se ohlédnu dozadu, nemusím se za svou práci stydět. Vždy pro mě byl zájem Česka a našich občanů na prvním místě.

Ano, nejsem kluk z plakátu, který se na všechny usmívá, papouškuje druhé a nemá na nic názor, aby někoho náhodou neurazil.

Nejsem ani loutkou, která vždy udělá to, co šéf zavelí. A Petr to moc dobře ví.

Jsem pravičák, říkám, co si myslím, a dělám to, co považuji za správné.

Pokud dáte hlas kandidátce SPOLU, dáte hlas nejen mně, ale i skupině lidí, kteří budou v Evropském parlamentu hájit zájmy naší země, kteří věří ve svobodnou a spolupracující Evropu, kteří nejsou loutkami jednoho muže a kteří jasně vědí, kdo jsou naši spojenci a kdo naši nepřátelé.

Nečekají nás jednoduché roky, doma, ani v Evropě. Běžte k volbám. Volte zkušenost a odvahu. Volte ty, kteří se v Evropě neztratí. Volte ty, kteří mohou vyhrát a porazit užitečné idioty Vladimíra Putina. To je můj vzkaz na závěr.

štítky: # # # # #