Blog

Progresivní družba s Putinem

13. února 2020

Evropští Zelení a čeští piráti ohrožují naši bezpečnost! A nahrávají Rusku! Jejich poslanci v Evropském parlamentu navrhli rezoluci, kterou chtěli EU zakázat financování plynové infrastruktury. Konkrétně jde o terminály na kapalný plyn v Polsku, Chorvatsku a Řecku, plynovod BRUA v Rumunsku a Maďarsku a interkonektory. Všechny tyto projekty jsou životně důležité, mají omezit závislost střední a východní Evropy na Rusku.

Důvod? Zelená hysterie v boji s klimatem. Zemní plyn produkuje CO2, je tedy špinavý. Jsou to fakt blázni. Z Čechů hlasovali pro rezoluci piráti Gregorová, Kolaja a Peksa. Ze Slováků ji podpořili progresivní radikálové Hojsík a Šimečka nejmladší, kteří sedí v Macronově frakci. Naštěstí jim to teď neprošlo, naše koalice byla silnější. Ale neradno to podceňovat.

Kampaň, kterou v posledních týdnech rozpoutali, byla hlučná. Podpořil ji například americký herec Marc Ruffalo, který je ve službách Bernie Sanderse a touží zatrhnout Trumpovi těžbu krakovaného plynu a jeho export do Evropy. Právě terminály v Polsku a Chorvatsku se připravují na jeho dovoz. Takže závěr: v Praze si Piráti hrají na hrdiny, když pojmenovávají náměstí po Borisi Němcovovi (proč ne), ale v Evropě, kde na ně není vidět, hrají podle not Vladimíra Putina.


nejnovější příspěvky blogu